piątek, 29 stycznia 2010

FI-594497


ES: Esa tarjeta viene de Finlandia. En ella podemos ver Mumin, Pequeña Me y Mimbla, su hermana mayor. Mumin es el hijo de Papá Mumin y Mamá Mumin, el tiene amistad con Manrico, Esnif y Esnorquita.  Pequeña Me es una chica muy maliciosa y activa y, como dice su nombre, no partenece a las personas altas. El cello de esta tarjeta es el mismo que lo de la tarjeta de Vaasa.

PL: Ta pocztówka pochodzi z Finlandii. Widzimy na niej Muminka, Mała Mi i jej starszą siostrę, Mimblę. Muminek to syn Taty Muminka i Mamy Muminka, przyjaźni się z Włóczykijem, Ryjkiem i Migotką. Mała Mi jest dziewczynką bardzo złośliwą i ruchliwą i, jak mówi jej imię, nie należy do wysokich osób.  Znaczek tej kartki jest taki sam, jak ten z kartki z Vaasa.

2 komentarze:

  1. Ojacie, to jest też Duża Mi? Nawet nie wiedziałam, że siostra tam jakaś była ;D Ale, jak ja nawet Buki nie kojarzę, to co dopiero o innych postaciach mówić ;p

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak ogólnie to mimbla byla gatunkiem, tak jak muminki np, dlatego mimbli mogło być sporo, ta akurat była pisana z dużej litery i od czasu do czasu próbowała poskromić swoja młodszą siostrę. Zachęcam do czytania Muminków, świetna lektura i dla dużych i dla małych.

    OdpowiedzUsuń